Honda stroje V této kategorii nejsou žádné produkty.

Podkategorie

 • Sekačky HONDA - zahradě to nejlepší

  zahradní sekačky Honda - zahradě to nejlepšíPro radost z práce a skvělé výsledky

  TRÁVNÍK JAK NA GOLFOVÉM HŘIŠTI. KOMFORT PŘI PRÁCI. VYNIKAJÍCÍ VÝSLEDKY BEZ NÁMAHY.

  Tak nejčastěji charakterizují sekačky Honda lidé, kteří mají zkušenost s těmito vyspělými stroji. Společnost Honda je mimo jiné zkušeným hráčem i v auto-mobilovém průmyslu, kde vyniká svými kvalitními motory. Toho využívá Hondai v oboru zahraní techniky. Srdcem sekaček Honda je motor, který je bezporuchový a spolehlivý i v náročných podmínkách. Sekačky se díky těmto motorům dají snadno a okamžitě uvést do provozu a jejich výkon pomáhá celému stroji dosahovat skvělých výsledků. Díky dlouholetým zkušenostem víme, co je pro uživatele důležité. Chtějí, aby byl stroj spolehlivý, práce s ním jednoduchá a nenáročná a aby trávník vypadal pěkně a zdravě. Mnoho vynikajících technologií, jako jsou například dokonalý sběr posekané trávy, mulčování, variabilní rychlost pojezdu a další, které vám představíme, pomáhá sekačkám Honda, aby byly přesně takové, jaké je chcete mít.

  Více než 30 let nepřetržitého vývoje travních sekaček

   

  Psalo se září 1978, když Honda představila svoji první sekačku na trávu v Evropě.

  Na trhu tou dobou standardně dominovaly sekačky poháněné 2-taktními motory produkujícími hluk a zápach, obtížné na provoz a údržbu. Namontovali jsme proto na naši sekačku se záběrem 53 cm4-taktní motor a položili základy nových „sekačkových“ standardů pro ekologii, úsporu paliva, výkon, spolehlivost a bezpečnost.

  Ale motorem to pro nás nekončí. Naším cílem je neustálé a komplexní vylepšování a zdokonalování. Proto jsme se zaměřili na vysokou odolnost a dlouhou výkonnostní životnost ve všech konstrukčních oblastech procesu sekání trávy. Od ocelové vložky válce motoru a kuličkových ložisek na klikové hřídeli po dokonalou aerodynamiku žací komory s nylonovou tkaninou na sběrném koši pro dokonalé proudění vzduchu a efektivní sběr posečené trávy. Neméně důležitým faktorem je pro nás intuitivní, snadná obsluha a ovládání, pohodlnost při manipulaci a nenáročná údržba.

  Široká modelová nabídka travních sekaček Honda uspokojí každého zákazníka ať už se jedná o majitele malé předzahrádky či profesionála na údržbu veřejné zeleně. Dle libosti lze zvolit stupeň výbavy od jednoduché sekačky bez vlastního pojezdu až po sekačku s plynulou regulací rychlosti jízdy „Select Drive“, integrovaným mulčovacím systémem, Rotostopem, poskytujícím komplexní bezpečnost a pohodu umožňující uživateli zastavit rotaci žacího nože bez nutnosti vypnutí motoru.

  Originální sekačky Honda se od běžných sekaček liší celou řadou odlišností a nových technických řešení, které stanovují skutečné rozdíly. Níže uvedené informace vám usnadní se orientovat v nabídce sekaček a pomohou Vám s výběrem té pravé, té nejlepší.

  Pětiletá záruka je pro všechny sekačky Honda již samozřejmostí.

  Hlavní přednosti sekaček Honda

  SELECT Drive®

  Jedná se o poslední, důmyslnou kombinaci pojezdové převodovky a ergonomického ovládání rychlosti jízdy. Uživatel tak má možnost pomocí dlaní pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy. Přenos síly od motoru je prostřednictvím kevlarového řemínku speciálního průřezu s dlouhou životností, který zamezuje nečekanému a skokovému zabírání a změna rychlosti jízdy je naprosto plynulá.

  SMART Drive®

  SMART Drive® - systém důmyslné kombinace poslední verze pojezdové převodovky a ergonomického ovládání. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit.

  Variable speed (Hydrostatický tempomat)

  Při sekání se sekačka perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu. Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost sekačku přesně nastavit tak, aby jednak odpovídala Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině Variable speed – hydrostatický tempomat.

  Roto-stop® disková třecí spojka nože

  Během vyprazdňování sběrného koše nebo při přejezdu sekačkou z místa na místo pomocí pojezdu tento systém umožňuje vypnout rotaci žacího nože, aniž by bylo nutné vypínat motor.

  Elektrický startér

  Jednoduchý a pohodlný systém, který Vám umožní motor sekačky nastartovat pouhým otočením klíčku zapalování jako v automobilu. S elektrickým startérem je vždy k dispozici samozřejmě i ruční reverzní startér.

  Automatický sytič

  Všechny naše stroje jsou opatřeny 4-taktními spalovacími motory Honda světové třídy, které se vyznačují, mimo jiné, spolehlivým startem a nenáročnou údržbou. V zájmu usnadnění startování jsou opatřeny automatickým sytičem. Všechny naše benzínové sekačky pracují na běžný, bezolovnatý, automobilový benzín.

  VersamowTM integrovaný mulčovací systém

  Pouhým pohybem ovládací páčky poskytuje systém VersamowTMnebývalou variabilitu způsobů sekání. Buď budete trávník sekat a efektivně sbírat do sběrného koše nebo budete usečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo nebo lze perfektně zkombinovat obojí, tzn. částečně nadrtit a část sebrat do sběrného koše.

  Twin Blade

  Jedná se o použití dvou žacích nožů současně, navzájem odsazených, které zaručí dvojnásobné přeseknutí travního stébla. Je tak dosaženo rozmělnění travní hmoty do co nejmenších částeček

  Motor s technikou OHC

  Konstrukce těchto motorů zahrnuje v sobě mnoho unikátních prvků, jako jsou například Uniblock (hlava, motor a válec tvoří jednu část), rozvodový systém OHC a jiné, snižující počet mechanických prvků uvnitř motoru. Tato konstrukční řešení zajišťují nízkou hlučnost motoru Honda, vysoký výkon, hospodárnost a nízké emise.

  Snížená hlučnost

  Pracovníci vývojového střediska Honda vyvinuli nízkohlučný žací nůž chráněný patentem se sníženou hlučností o 0,5 dBA oproti běžným žacím nožům. Tento žací nůž v kombinaci se speciálně tvarovanou žací komorou a tichým motorem znamená hlučnost sekačky o 30% nižší, než stanovují evropské normy.

  Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou

  Podvozek a žací komora sekačky jsou speciálně tvarovány tak, aby se maximálně efektivně zlepšil tok ohromného množství vzduchu v prostoru pod sekačkou a následný průtok vzduchu, pumpovaného rotujícím žacím nožem, opatřeným ventilačními lopatkami, do sběrného koše. Značně se tím zlepšuje sběrný výkon sekačky.

 • ZAHRADNÍ TRAKTORY

  Zahradní traktory Honda HF

  Ke kvalitě bydlení a příjemnému životnímu prostředí neodmyslitelně patří i pravidelná péče o travnaté plochy kolem nás. Na rozlehlé travnaté plochy je opravdu tou nejlepší volbou zahradní traktor. Zařízení, které je větší, silnější, výkonnější, zachovává si  schopnosti perfektního střihu travního stébla, dokonalého sběru a vyčištění travnaté plochy a hlavně pohodlně a bez námahy ze sedačky a s volantem jako v automobilu.

   
   

  OTEVŘENÁ ŽACÍ KOMORA S PODPŮRNÝMI VENTILÁTORY VYLUXUJE VÁŠ TRÁVNÍK

  Trh je dnes zaplněn ohromným množstvím zahradních traktorů. Zahradní traktory Honda ovšem vysoko vyčnívají nad dlouhou, nevýraznou a nudnou nabídkou jiných sekaček a přitáhnou pozornost i těch, kterým na kvalitě jejich trávníku tolik nezáleží nebo jsou spokojeni s tím, co mají. Jedná se totiž o jedny z nejvýkonnějších traktorů na trhu. Zahradní traktory Honda, poháněné výhradně stejnojmennými dvouválcovými motory, nastartujete kdykoliv a jsou okamžitě připraveny se pustit do práce s těžkou trávou bez jakýchkoliv náznaků zahlcování nebo ucpávání. Motor Honda "V - Twin" poskytuje nejvyšší možnou míru uhlazeného a konstantního výkonu a spolehlivosti. Jsou k dispozici tři pracovní režimy: sekání a sběr trávy a spadaného listí, sekání trávy se zadním výhozem a nakonec režim mulčování. Díky celé řadě technických řešení, ale hlavně díky originální konstrukci žací komory a sekacích nožů s podpůrnými ventilátory, patří traktory Honda na špičku v kvalitě sekání a sběru trávy. Široká nabídka příslušenství dělá z traktoru  víceúčelový stroj, který budete využívat doslova celoročně. Vybere si jak majitel malé větší zahrady, tak i profesionál z komunální firmy.

  Zahradní traktory Honda

  Každá sekačka Vám trávník poseká. Jak veliká, tak i malá.

  Ale skutečná otázka zní: „Kolik času jste ochotni trávit sekáním Vaší travnaté plochy?“ Jen pro představu, travnatou plochu o rozloze 1000m2 posekáte sekačkou se záběrem 46cm za cca 2 hodiny, sekačkou se záběrem 53cm za cca 1 hodinu a 15 minut a zahradním traktorem za cca 20 minut. Ano. Stále platí, že sekačka Vám trávník poseká. Ale každou vteřinou práce posbírá sekačka méně trávy a travní koš s váhou mnohdy 10 kg i více musíte nosit a vyprazdňovat. Čím větší plocha, tím více trávy a vzdálenosti. Řešení je snadné. Na větší travnaté plochy je nejlepší volbou zahradní traktor, zařízení větší, silnější, výkonnější, ale při zachování schopnosti perfektního střihu travního stébla a dokonalého sběru.

  Například fotbalové hřiště je typickým příkladem plochy, kde je kladen veliký důraz na kvalitní a čistý trávník a svojí rozlohou odpovídá použití zahradního traktoru.

  Honda v této oblasti patří na špičku v kvalitě sekání a hlavně sběru trávy. Vymýšlíme neustále něco nového, jak zdokonalit naše stroje. To ale neznamená, že bychom měli ambice znovu „objevovat Ameriku“. Někdy stačí pouze sledovat věci, které již existují, slouží a dobře fungují a popřípadě je mírně vylepšit. Proto technické inovace na našich nových traktorech vycházejí z neustálé snahy o dosažení skutečně dokonalého celku, ať už třeba při konstrukci úspornějšího a čistějšího motoru, konstrukci žacího mechanizmu, konstrukci podvozku nebo třeba pouze i komfortnější sedačky.

  V nabídce Hondy celkem 9 modelů traktorů šíře záběru od 71 do 122 cm, rozdělených do tříd „Malé traktory“, „Standard“ a „Premium“. Nicméně některé modely (zejména třídy „Malé traktory“) se do ČR standardně nedováží. Aktuální nabídku naleznete níže.

  Hlavní přednosti zahradních traktorů Honda

  Naše zahradní žací traktory jsou vybaveny řadou moderních a nových prvků, které zvyšují žací a sběrné schopnosti stroje a přitom poskytují příjemné a pohodové ovládání.

  Plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat)

  Při sekání se traktor perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu. Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost zahradní traktor přesně nastavit tak, aby jednak odpovídal Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině hydrostatický tempomat.

  Optiflow – nucený průtok vzduchu žací komorou pro dokonalý sběr

  Základním faktorem ovlivňujícím vynikající sběr trávy, je správná optimalizace rychosti, směru a množství proudícího vzduchu pod žací komorou. Vývojové středisko Honda R&D vyvinulo originální systém Optiflow, který pečlivě kombinuje ohromnou ventilační schopnost rotujících nožů s podpůrnými ventilátory a proudění vzduchu bez ztrátové turbulence, se sníženou hlučností a kumulace travní hmoty. Podívejte se nyní na jednoduché a přitom velmi efektivní řešení, vymyšlené techniky Honda v našem vývoji:

  1. Maximální objem vzduchu
  Standardní žací komory, používané na jiných traktorech, jsou plně uzavřené a stísněné. Vývojoví inženýři v Hondě spočítali, že motor Honda je, díky své ohromné rezervě výkonu, schopen prohánět žací komorou mnohem větší množství vzduchu, když bude žací komora otevřena. Proto začala Honda žací komory zahradních traktorů ve své horní části opatřovat dodatečnými otvory pro nasávání několikanásobně většího množství vzduchu, než je tomu u ostatních traktorů.

  2. Nucený průtok vzduchu
  Na každém ze dvou rotujících žacích nožů je přímo namontován podpůrný ventilátor, který se otáčí společně s nožem a doslova nasává dodatečnými otvory v horní části žací komory veliké množství vzduchu. Takto urychlená masa vzduchu je pomocí tvarovaných proudnic na ventilátoru usměrňována patřičným směrem ke vstupnímu otvoru kanálu výhozu.

  3. Sběr a výmet trávy
  Během dynamických testů a zkoušek ve vývojovém centru postupně docházelo k tvarování samotného kanálu výhozu až do konečného tvaru, podobného rozměrnému kuželu, tak, aby efekt proudícího vzduchu byl ideální. Značný důraz byl kladen hlavně na omezení zachycování trávy uvnitř kanálu výhozu a zabránění postupného ucpávání kanálu výhozu do sběrného travního boxu. Díky tomu traktory Honda mají nejlepší žací a sběrný výkon mezi traktory stejné třídy.

  4. Sběrný travní box
  Zvýšenému množství vzduchu a téměř 100% kvalitě sběru usečené trávy je nutné přizpůsobit i sběrný travní box. Aby zůstal zachován urychlený průtok vzduchu, musela být přizpůsobena i oka na tkanině sběrného boxu, ale tak, aby bezpečně zachytila veškerou travní hmotu proudící se vzduchem do boxu. Omezená prašnost je zajištěna patentovaným řešením ve stylu „flamengo šatů“. Jedná se o volně visící proužky pevně tkané textilie po obvodu travního boxu, které dokážou propustit proudící vzduch, ale zachytit jemné části trávy a prachu. Travní box se tak zcela naplní trávou.

  Synchronizované otáčení žacích nožů

  Existují dva typy dvounožových žacích mechanizmů: první je nesynchronizované (odsazené) uspořádání žacích nožů a druhý je synchronizované (překrývající se) uspořádání žacích nožů. Žací mechanizmus s nesynchronizovaným uspořádáním žacích nožů je charakteristickým „vyosením“ žacích nožů. Není tak nutné časování otáčení nožů vzhledem k tomu, že nikdy nemůže dojít k jejich vzájemnému kontaktu, nicméně může docházet v určitých chvílích k nedokonalému posekání trávy v celé šíři záběru a může zůstávat, hlavně při zatáčení, neposečený „hřebínek vysoké trávy“. Pak je nutné se na takové místo vrátit a opakovaně posekat. Ovšem synchronizované uspořádání žacích nožů umožňuje použití nejenom větších žacích nožů, ale díky překrývání rotačních výsečí je perfektně pokryta celá travní plocha bez možnosti vynechání neposekaných míst. To ovšem vyžaduje spolehlivé časování rotace jednotlivých nožů o 90° vůči sobě, které je zajištěno ozubeným řemenem. Navíc je mnohem lépe optimalizován průtok vzduchu do sběrného boxu a lepší sběrací schopnost traktoru.

  VersamowTM integrovaný mulčovací systém

  VersamowTM - integrovaný variabilní mulčovací systém se snadno a lehce ovládá dobře přístupnou pákou. Jedná se o mulčovací klapku - přívěru komínku výhozu trávy do sběrného boxu. Máme tak k dispozici výběr ze dvou žacích režimů. Při otevřené mulčovací klapce nic nebrání průtoku vzduchu s trávou do sběrného travního boxu a dochází k dokonalému sběru. V druhém případě se přesunutím páky do polohy mulčování, přívěra komínku výhozu uzavře a v prostoru žací komory se tak začnou travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Pokud je tráva na vaší zahradě přerostlá nebo je podklad nerovný, je nutné trávník posekat a travní hmotu sebrat. Pokud je trávník pravidelně sekán a je nutné jej pouze mírně zkrátit či jen zarovnat po dešti, stačí snadno přesunout páku do polohy mulčování a trávník při jednom zarovnat a ještě obohatit přírodním hnojivem. Pokud máte zahradu rozdělenu na několik sektorů s různým travnatým povrchem nebo intenzitou sekání, lze se úpravě těchto rozdílných povrchů rychle a snadno přizpůsobit bez nutnosti dodatečných montáží dalšího příslušenství. Variabilita systému je mnohonásobná a ovládání je naprosto jednoduché, pohodlné, intuitivní a není třeba jakékoliv dodatečné instalace dalšího příslušenství. Snadné, pohodlné, účinné a efektivní.

  Speciální žací nože

  Tvarování žacích nožů, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a použitý materiál nožů je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nože splňovaly náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nože jsou vyrobeny tak, aby díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byly při práci dostatečně pevné a nekroutily se. V místech překrytu vzniká efekt dvojitého seknutí travního stébla a tím rozmělnění na menší a lehčí částečky.

  Elektromechanické vyklápění sběrného koše pro maximální komfort obsluhy

  Vyklápění a vyprázdnění sběrného koše je usnadněno pomocí elektropohonu s ovládacími tlačítky na přístrojové desce.

  Motor specifikace Pro

  Honda, jako světová 1. ve výrobě spalovacích motorů je také průkopníkem ve vývoji špičkových 4 taktních spalovacích motorů a špičkové dvouválcové V-twin technologie. Vysoká spolehlivost, výkon a čistota výfukových plynů jsou hlavními rysy motorů Honda a my jsme právem hrdi na důvěru zákazníků napříč spektrem všech uživatelů od domácích hobby provozovatelů až po profesionály ve stavebnictví a průmyslu. 
  Není proto divu, že na traktůrky Honda jsou kladeny ty nejvyšší nároky. 
  Díky digitálnímu zapalování (D-CDI) má motor špičkový výkon a kroutící moment.

  Nový dvoukomorový karburátor, zcela přepracovaný systém sání a snížení třecích a setrvačných sil zaručují snížené emise a spotřeba paliva patří k nejnižší v této kategorii motorů.

  Kromě výše uvedeného, všechny naše, čistě profesionální motory, jsou opatřeny rozvodem OHV, ocelovou vložkou válce, uložením klikové hřídele v kuličkových ložiskách, velkoobjemovým vzduchovým filtrem a kovovým krytem ventilátoru.

  Motory poháněné zahradní traktory Honda jsou technologickým vrcholem nabídky profesionálních motorů, které disponují posledními poznatky z konstrukce motorů, ověřenými i v motocyklovém sportu.

  Inteligentní monitoring Honda

  Přístrojová deska, opatřená celkovou LED diagnostikou, přehledně poskytuje obsluze veškeré důležité provozní informace pro dokonalou bezpečnost a snadnou obsluhu.

  Automatická světla

  Světelné čidlo v závislosti na světelných podmínkách světla automaticky zapne, či naopak vypne. Např. vjíždíte-li z prosluněné zahrady do garáže, kde je tma, světla se automaticky rozsvítí a naopak.
  (neplatí pro HF2315 SB)

  Přední nárazník s ocelovým plechem

  Chrání přední část traktoru proti případnému poškození a tlumič výfuku, řemenici a řemen proti křovinám a vysoké trávě.

  Elektromagnetická spojka žacích nožů

  Elektronicky řízený systém ovládání žacích nožů je kombinací zapínání rotace a brždění rotace žacích nožů. Díky vysokému brzdnému účinku je tak dosaženo podstatného zvýšení bezpečnosti a nedochází k nadměrnému opotřebování třecích částí jako je tomu při použití standardní, mechanické spojky.

  Distanční (antiskalpovací) kolečka

  Dvě distanční kolečka vpředu a dvě vzadu žací komory zamezují nežádoucímu seškrábnutí travního porostu na zvlněném terénu při spodní poloze výšky sečení.

  Litinová přední náprava

  Přesným litím dosaženo zvýšení spolehlivosti celého systému řízení a zlepšení odolnosti vůči potencionálnímu poškození při jízdě na nerovném terénu či neopatrné a hrubé manipulaci při transportu traktoru.

  Snadná instalace travního boxu

  Umístění vodítek a směrovací šipka vám usnadní nasazení travního boxu snadno a hned napoprvé.

  Tažné zařízení na přání

  Deflektor zadního výhozu

  Namísto travního boxu lze na zadní část traktoru zavěsit deflektor zadního výhozu. Posečená tráva je tak bezpečně směrována na zem za traktor.

  Vzorek na pneumatikách

  Specifikační vlastnosti a parametry pneumatik byly zvoleny tak, aby docházelo k optimálnímu a rovnoměrnému rozložení hmotnosti stroje na travnatý povrch. Jako výsledek uvidíte, že již druhý den po sekání, nebude ani stopy po tom, že se po trávě pohyboval žací traktor.

  Kataforézní povrchová úprava žací komory

  Kataforéza je jednou z nejprogresivnějších výrobních technologií nanášení ekologických práškových barev s vysokým stupněm antikorozní ochrany kovů. Poskytuje tak dvojitou antikorozní ochranu.

  Snadné čištění žací komory

  Jednoduchým připojením zahradní hadice pomocí běžné, komerčně dostupné „aquaspojky“, spuštěním vody a zapnutím žacího mechanizmu dochází k efektivnímu a bezpracnému vypláchnutí prostoru žací komory od zbytků trávy a nečistot bez nutnosti traktor zvedat nebo najíždět na montážní rampu.

  Umístění palivové nádrže v zadní části

  Teplo od motoru zvyšuje výparnost paliva a zkracuje jeho životnost. Proto jsme palivovou nádrž přesunuli z motorového prostoru do zadní části traktoru. U modelů Premium došlo navíc ke zvětšení objemu palivové nádrže.

 • Křovinořezy HONDA

  Křovinořezy Honda UMK 4-taktní motor Honda

  MAXIMÁLNí POHODLí. HLUK A VIBRACE SNíŽENÉ NA MINIMUM. TAKOVÉ JSOU KŘOVINOŘEZY HONDA. PRVNí KŘOVINOŘEZY VYBAVENÉ ČTYŘTAKTNÍM MOTOREM.
  Potřebujete posekat porost v místech, kam se sekačka nedostane? Pak potřebujete křovinořez, který je v dnešní době běžným doplňkem sekaček. Společnost Honda jako první vyvinula čtyřtaktní minimotor, který je možné použít pro křovinořezy. Čtyřtaktní motor má na rozdíl od dvoutaktních motorů, používaných u ostatních strojů, výrazně tišší chod, snížené vibrace a vylučuje méně emisí. Tímto způsobem Honda u svých křovinořezů dosáhla toho, že Vás stroj, který máte při práci těsně vedle hlavy, neobtěžuje hlukem, vibracemi a nekouří Vám pod nos. Práce s křovinořezy Honda je tak příjemnější a nevznikají zdravotní komplikace, jako je bolení rukou a zad. Motor má velice nízkou spotřebu a je téměř bezúdržbový. Spouštění stroje, je snadné a bezproblémové. Ostatně to je typické pro všechny stroje Honda. Komfort při práci byl kromě výkonu tím nejdůležitějším, co měli vývojáři Hondy na mysli. Proto je stroj vybaven důmyslně navrženými polstrovanými popruhy, které rozkládají jeho váhu rovnoměrně. Příjemně Vám padne do ruky i ergonomicky tvarovaná rukojeť. Křovinořez je standardně dodáván s kotoučem, strunovou hlavou, ochrannými brýlemi a zádovými popruhy.„S Hondou můžu pracovat i bez sluchátek.“ Věra Sýkorová, Všenory

  Výhody křovinořezu Honda UMK:

  Křovinořezy Honda UMK 4-taktní motor Honda

  • mini čtyřtakní motor Honda
  • nižší emise oproti dvoutakním motorům
  • snadný start a obsluha
  • výkon motoru 1,1 a 1,6 HP
  • nízká spotřeba paliva 0,2-0,3 l/hod.
  • spolehlivý a bezúdržbový provoz
  • měkčená rukojeť
  • ergonomická rukojeť
  • nizké vibrace - 30%
  • postrované poporuhy rozkládají vahu stroje na ramena rovnoměrně

  V základní výbavě navíc získáte ZDARMA:

  měkčené popruhy + strunovou hlavu + 3-zubý kotouč + ochranné brýle

  Komfortní zádové popruhy křovinořezu Hondaantivybrační řidítka Honda

  rychloupínání řidítek Honda

  Strunová hlava křovinořezu Honda

  3-zubý kotouč křovinořezu Honda

 • Křovinořezy s dělenou hřídelí se u Hondy nazývají „Versatool TM“

  Křovinořezy Honda bodují hlavně díky příjemnému ovládání, pohodlné a snadné práci, spolehlivostí a snadnou údržbou, ale především díky snadnému startování motoru, kultivovanému chodu. Neobtěžují své okolí a sousedy hlukem a zápachem výfukových spalin.

  Nicméně křovinořez je stroj většinou jednoúčelový a na Hondě se zamýšleli myšlenkou, jak využít takové zařízení i mimo vegetační období a nejen pro likvidaci porostů. Tak vznikl systém Versatool TM, luxusní stroj, postavený na konstrukčních základechkřovinořezu, pro celoroční využití na zahradě. Široká nabídka pracovních nástavců dělá z tohoto „víceúčeláku“ uživatelsky příjemné, zahradní nářadí pro ohromnou šíři různých zahradních činností jako jsou kromě sečení pomocí strunové hlavy nebo různých kotoučů i úprava živých plotů, pěstěných trávníků, korun stromů různého vzrůstu, dokonce i úklid spadaného listí, prachu či čerstvě napadaného sněhu na chodníkách kolem domu. Díky možnosti rozpojit celý křovinořez zhruba ve své polovině celé délky je i nesporně skladnější pro transport a uskladnění.

  Rozpojení a spojení hnací hřídele křovinořezu je pomocí inovativního spojovacího systému „Push & Click“. Ten funguje na principu „Push“ – nasait a „Click“ – zacvaknout pro zajištění a jít. Zcela snadné a co je hlavní, nelze nástavec nasadit jinak než správně. Nemůže tedy dojít k nechtěnému poškození díky nesprávnému nebo neúplnému nasazení nástavce.

  Hlavní přednosti dělených křovinořezů Honda Versatool TM

  Inovativní spojovací systém „Push & Click“

  Náš zcela nový, originální systém napojení a zajištění pracovního nástavce, byl konstruován s cílem použití minimálního úsilí při zachování maximální jednoduchosti, funkčnosti a spolehlivosti. Funguje na principu „Push“ – nasait a „Click“ – zacvaknout pro zajištění a jít.

  Komfortní obsluha a ovládání

  Křovinořezy Honda jsou konstruovány pro toho, kdo upřednostňuje komfort a ostatní přednosti 4-taktní technologie se stálým výkonem a kroutícím momentem, nutným pro práci i ve ztížených podmínkách.

  Komfortní madla z kombinovaného plastu a měkčené gumy

  Povrch rukojeti je v místě úchopu potažen měkčenou gumou.

  Antivibrační spojka

  Vývojové středisko Honda R&D zkonstruovalo odstředivou spojku složenou ze dvou částí, kdy je mezi obě části vložena absorbční vložka, pohlcující vibrace. Nepříjemné vibrace od motoru jsou tak spojkou absorbovány a nejsou dále přenášeny na ovládací rukojeti. Obsluze je tak poskytována vysoká míra komfortu bez znatelných, nepříjemných a zdraví nebezpečných vibrací.

  Mini 4-taktní motor

  O pohon křovinořezů Honda se stará miniaturní 4-taktní motor Honda zdvihového objemu 25, resp. 35 ccm. A proč dát přednost 4-taktu před dvoutaktním motorem?

  Lehký start. S hodnotou 7,2 kg nutnou pro zatažení startovací šňůry pro nastartování motoru je start bezkonkurenčně nejlehčí ve srovnání s jinými motory srovnatelných velikostí.

  Nízká hlučnost. Díky nízko posazenému vlnovému spektru hluku je pro uživatele zvuk 4-taktní Hondy příjemnější a snesitelnější již od samotného nastartování.

  Snížené provozní náklady a snadná údržba.

  Jak je všeobecně známo, pro 4-taktní motory není nutné připravovat směs benzínu s olejem. Jako palivo stačí pouze čistý, automobilový benzín. Ve skutečnosti je tak spotřeba oleje mnohonásobně nižší než u jiných motorů a s tím i nižší náklady na provoz.

  Nízká spotřeba paliva a delší akční provozní doba.

  Nízký zápach, emise a kouřivost. Díky spalování čistého automobilového benzínu bez příměsi oleje jsou kouřivost a emise až o 80% nižší než u dvoutaktních motorů v dané třídě.

  6-ti drážková náhonová hřídel

  Toto konstrukční řešení zaručuje maximální míru přenosu síly od motoru na pracovní nástroj oproti nespolehlivému, klínkovému spojení.

  Versatool TM pracovní nástavce

  Nasadit, zajistit a jít.

  Největší předností našeho nového stroje Versatool TM je úplná nabídka různých pracovních nástavců od řetězové prořezávací pily přes foukač, zařezávač trávníku až po minirotavátor. Pro snadné a intuitivní napojení pracovního nástavce k pohonné jednotce jsme vyvinuli náš nový Versatool TM spojovací systém s unikátním systémem zajištění pracovního nástavce v pracovní poloze.

  Žací nástavec

  Žací nástavec je kombinací odolné strunové hlavy typu Tap & Go pro dosekávání a začisťování trávy a porostu v těžko dostupných místech a v blízkosti pevných překážek. Poloautomatická strunová hlava typu Tap & Go zajišťuje optimální dávkování žací struny dle míry její opotřebení. Pokud je struna zkrácena opotřebováním, stačí během rotace strunové hlavy klepnout o zem, dojde tak k mžikovému uvolnění zámku struny a odstředivou silou se struna automaticky prodlouží. Strunová hlava Honda má průměr 125 mm a pojme tak o 56% více náhradní struny, než-li standardní strunové hlavy o průměru 100 mm.

  Pro likvidaci náletových rostlin a křovisek je možné stroj opatřit 3 zubým žacím kotoučem.

  Nástavec s nůžkami na živý plot

  Pro zarovnávání a zastřihávání živých plotů je k dispozici nástavec s nůžkami na živý plot ve dvou variantách. Buď jen jako samotný pracovní nástroj nebo ve verzi na 60 cm nástavci. Díky originálnímu systému naklápění, lze jednoduše změnit pracovní úhel lišty. Břity tohoto nástroje jsou samoostřící a jsou chráněny proti vylomení.

  Nástavec s řetězovou prořezávací pilou

  Díky ohromnému a stabilnímu kroutícímu momentu 4-taktního motoru i v nízkých otáčkách získáváte dokonalý nástroj pro bezpečné prořezávání větví ze země.

  Nástavec s foukačem

  Náš foukač Vám poskytne silný a přesně směrovaný tok vzduchu rovnoběžně se zemským povrchem tak, že nedochází k žádnému odklánění toku vzduchu nežádoucím směrem. Díky nasávacímu otvoru v horní části foukače nedochází k ucpávání a můžete tak nepřetržitě pracovat jak dlouho potřebujete.

  Nástavec se zařezávačem trávníku

  Elegantního začištění a zarovnání trávníku snadno docílíte při použití nástavce se zařezávačem trávníku. Pracovní nůž zařezávače je vyroben z vysoce odolné ocele a ulehčí Vám dlouhodobou těžkou práci se zarovnáváním hrany travních ploch.

  Nástavec s minirotavátorem

  Pokud jste vlastníky malých záhonků pro pěstování zeleniny či okrasných květin, oceníte kompaktnost a přesnost nástavce s minirotavátorem pro kypření půdy na malých záhonech. Dostatečný výkon poskytuje silný, 4-taktní motor.

  Prodlužovací nástavce

  Pro zvětšení dosahu do těžko dostupných míst si můžete vybrat ze dvou prodlužovacích nástavců. 5O cm a 100 cm prodlužovací nástavce poskytují dostatečnou míru dosahu pracovních nástavců jako jsou nůžky na živý plot nebo řetězová prořezávací pila.

 • Perfektní výsledek střihu. 4-taktní nůžky na živé ploty slouží k dosažení perfektního třižení živých plotůa okrasných dřevin. Uživatel ocení ergonomické a komfortní ovládání, nastavitelnou rukojeť, odpružený nosný rám a snadné startování 4-taktního motoru.