Travní traktory Honda

ZAHRADNÍ TRAKTORY

Zahradní traktory Honda HF

Ke kvalitě bydlení a příjemnému životnímu prostředí neodmyslitelně patří i pravidelná péče o travnaté plochy kolem nás. Na rozlehlé travnaté plochy je opravdu tou nejlepší volbou zahradní traktor. Zařízení, které je větší, silnější, výkonnější, zachovává si  schopnosti perfektního střihu travního stébla, dokonalého sběru a...

ZAHRADNÍ TRAKTORY

Zahradní traktory Honda HF

Ke kvalitě bydlení a příjemnému životnímu prostředí neodmyslitelně patří i pravidelná péče o travnaté plochy kolem nás. Na rozlehlé travnaté plochy je opravdu tou nejlepší volbou zahradní traktor. Zařízení, které je větší, silnější, výkonnější, zachovává si  schopnosti perfektního střihu travního stébla, dokonalého sběru a vyčištění travnaté plochy a hlavně pohodlně a bez námahy ze sedačky a s volantem jako v automobilu.

 
 

OTEVŘENÁ ŽACÍ KOMORA S PODPŮRNÝMI VENTILÁTORY VYLUXUJE VÁŠ TRÁVNÍK

Trh je dnes zaplněn ohromným množstvím zahradních traktorů. Zahradní traktory Honda ovšem vysoko vyčnívají nad dlouhou, nevýraznou a nudnou nabídkou jiných sekaček a přitáhnou pozornost i těch, kterým na kvalitě jejich trávníku tolik nezáleží nebo jsou spokojeni s tím, co mají. Jedná se totiž o jedny z nejvýkonnějších traktorů na trhu. Zahradní traktory Honda, poháněné výhradně stejnojmennými dvouválcovými motory, nastartujete kdykoliv a jsou okamžitě připraveny se pustit do práce s těžkou trávou bez jakýchkoliv náznaků zahlcování nebo ucpávání. Motor Honda "V - Twin" poskytuje nejvyšší možnou míru uhlazeného a konstantního výkonu a spolehlivosti. Jsou k dispozici tři pracovní režimy: sekání a sběr trávy a spadaného listí, sekání trávy se zadním výhozem a nakonec režim mulčování. Díky celé řadě technických řešení, ale hlavně díky originální konstrukci žací komory a sekacích nožů s podpůrnými ventilátory, patří traktory Honda na špičku v kvalitě sekání a sběru trávy. Široká nabídka příslušenství dělá z traktoru  víceúčelový stroj, který budete využívat doslova celoročně. Vybere si jak majitel malé větší zahrady, tak i profesionál z komunální firmy.

Zahradní traktory Honda

Každá sekačka Vám trávník poseká. Jak veliká, tak i malá.

Ale skutečná otázka zní: „Kolik času jste ochotni trávit sekáním Vaší travnaté plochy?“ Jen pro představu, travnatou plochu o rozloze 1000m2 posekáte sekačkou se záběrem 46cm za cca 2 hodiny, sekačkou se záběrem 53cm za cca 1 hodinu a 15 minut a zahradním traktorem za cca 20 minut. Ano. Stále platí, že sekačka Vám trávník poseká. Ale každou vteřinou práce posbírá sekačka méně trávy a travní koš s váhou mnohdy 10 kg i více musíte nosit a vyprazdňovat. Čím větší plocha, tím více trávy a vzdálenosti. Řešení je snadné. Na větší travnaté plochy je nejlepší volbou zahradní traktor, zařízení větší, silnější, výkonnější, ale při zachování schopnosti perfektního střihu travního stébla a dokonalého sběru.

Například fotbalové hřiště je typickým příkladem plochy, kde je kladen veliký důraz na kvalitní a čistý trávník a svojí rozlohou odpovídá použití zahradního traktoru.

Honda v této oblasti patří na špičku v kvalitě sekání a hlavně sběru trávy. Vymýšlíme neustále něco nového, jak zdokonalit naše stroje. To ale neznamená, že bychom měli ambice znovu „objevovat Ameriku“. Někdy stačí pouze sledovat věci, které již existují, slouží a dobře fungují a popřípadě je mírně vylepšit. Proto technické inovace na našich nových traktorech vycházejí z neustálé snahy o dosažení skutečně dokonalého celku, ať už třeba při konstrukci úspornějšího a čistějšího motoru, konstrukci žacího mechanizmu, konstrukci podvozku nebo třeba pouze i komfortnější sedačky.

V nabídce Hondy celkem 9 modelů traktorů šíře záběru od 71 do 122 cm, rozdělených do tříd „Malé traktory“, „Standard“ a „Premium“. Nicméně některé modely (zejména třídy „Malé traktory“) se do ČR standardně nedováží. Aktuální nabídku naleznete níže.

Hlavní přednosti zahradních traktorů Honda

Naše zahradní žací traktory jsou vybaveny řadou moderních a nových prvků, které zvyšují žací a sběrné schopnosti stroje a přitom poskytují příjemné a pohodové ovládání.

Plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat)

Při sekání se traktor perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu. Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost zahradní traktor přesně nastavit tak, aby jednak odpovídal Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině hydrostatický tempomat.

Optiflow – nucený průtok vzduchu žací komorou pro dokonalý sběr

Základním faktorem ovlivňujícím vynikající sběr trávy, je správná optimalizace rychosti, směru a množství proudícího vzduchu pod žací komorou. Vývojové středisko Honda R&D vyvinulo originální systém Optiflow, který pečlivě kombinuje ohromnou ventilační schopnost rotujících nožů s podpůrnými ventilátory a proudění vzduchu bez ztrátové turbulence, se sníženou hlučností a kumulace travní hmoty. Podívejte se nyní na jednoduché a přitom velmi efektivní řešení, vymyšlené techniky Honda v našem vývoji:

1. Maximální objem vzduchu
Standardní žací komory, používané na jiných traktorech, jsou plně uzavřené a stísněné. Vývojoví inženýři v Hondě spočítali, že motor Honda je, díky své ohromné rezervě výkonu, schopen prohánět žací komorou mnohem větší množství vzduchu, když bude žací komora otevřena. Proto začala Honda žací komory zahradních traktorů ve své horní části opatřovat dodatečnými otvory pro nasávání několikanásobně většího množství vzduchu, než je tomu u ostatních traktorů.

2. Nucený průtok vzduchu
Na každém ze dvou rotujících žacích nožů je přímo namontován podpůrný ventilátor, který se otáčí společně s nožem a doslova nasává dodatečnými otvory v horní části žací komory veliké množství vzduchu. Takto urychlená masa vzduchu je pomocí tvarovaných proudnic na ventilátoru usměrňována patřičným směrem ke vstupnímu otvoru kanálu výhozu.

3. Sběr a výmet trávy
Během dynamických testů a zkoušek ve vývojovém centru postupně docházelo k tvarování samotného kanálu výhozu až do konečného tvaru, podobného rozměrnému kuželu, tak, aby efekt proudícího vzduchu byl ideální. Značný důraz byl kladen hlavně na omezení zachycování trávy uvnitř kanálu výhozu a zabránění postupného ucpávání kanálu výhozu do sběrného travního boxu. Díky tomu traktory Honda mají nejlepší žací a sběrný výkon mezi traktory stejné třídy.

4. Sběrný travní box
Zvýšenému množství vzduchu a téměř 100% kvalitě sběru usečené trávy je nutné přizpůsobit i sběrný travní box. Aby zůstal zachován urychlený průtok vzduchu, musela být přizpůsobena i oka na tkanině sběrného boxu, ale tak, aby bezpečně zachytila veškerou travní hmotu proudící se vzduchem do boxu. Omezená prašnost je zajištěna patentovaným řešením ve stylu „flamengo šatů“. Jedná se o volně visící proužky pevně tkané textilie po obvodu travního boxu, které dokážou propustit proudící vzduch, ale zachytit jemné části trávy a prachu. Travní box se tak zcela naplní trávou.

Synchronizované otáčení žacích nožů

Existují dva typy dvounožových žacích mechanizmů: první je nesynchronizované (odsazené) uspořádání žacích nožů a druhý je synchronizované (překrývající se) uspořádání žacích nožů. Žací mechanizmus s nesynchronizovaným uspořádáním žacích nožů je charakteristickým „vyosením“ žacích nožů. Není tak nutné časování otáčení nožů vzhledem k tomu, že nikdy nemůže dojít k jejich vzájemnému kontaktu, nicméně může docházet v určitých chvílích k nedokonalému posekání trávy v celé šíři záběru a může zůstávat, hlavně při zatáčení, neposečený „hřebínek vysoké trávy“. Pak je nutné se na takové místo vrátit a opakovaně posekat. Ovšem synchronizované uspořádání žacích nožů umožňuje použití nejenom větších žacích nožů, ale díky překrývání rotačních výsečí je perfektně pokryta celá travní plocha bez možnosti vynechání neposekaných míst. To ovšem vyžaduje spolehlivé časování rotace jednotlivých nožů o 90° vůči sobě, které je zajištěno ozubeným řemenem. Navíc je mnohem lépe optimalizován průtok vzduchu do sběrného boxu a lepší sběrací schopnost traktoru.

VersamowTM integrovaný mulčovací systém

VersamowTM - integrovaný variabilní mulčovací systém se snadno a lehce ovládá dobře přístupnou pákou. Jedná se o mulčovací klapku - přívěru komínku výhozu trávy do sběrného boxu. Máme tak k dispozici výběr ze dvou žacích režimů. Při otevřené mulčovací klapce nic nebrání průtoku vzduchu s trávou do sběrného travního boxu a dochází k dokonalému sběru. V druhém případě se přesunutím páky do polohy mulčování, přívěra komínku výhozu uzavře a v prostoru žací komory se tak začnou travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Pokud je tráva na vaší zahradě přerostlá nebo je podklad nerovný, je nutné trávník posekat a travní hmotu sebrat. Pokud je trávník pravidelně sekán a je nutné jej pouze mírně zkrátit či jen zarovnat po dešti, stačí snadno přesunout páku do polohy mulčování a trávník při jednom zarovnat a ještě obohatit přírodním hnojivem. Pokud máte zahradu rozdělenu na několik sektorů s různým travnatým povrchem nebo intenzitou sekání, lze se úpravě těchto rozdílných povrchů rychle a snadno přizpůsobit bez nutnosti dodatečných montáží dalšího příslušenství. Variabilita systému je mnohonásobná a ovládání je naprosto jednoduché, pohodlné, intuitivní a není třeba jakékoliv dodatečné instalace dalšího příslušenství. Snadné, pohodlné, účinné a efektivní.

Speciální žací nože

Tvarování žacích nožů, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a použitý materiál nožů je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nože splňovaly náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nože jsou vyrobeny tak, aby díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byly při práci dostatečně pevné a nekroutily se. V místech překrytu vzniká efekt dvojitého seknutí travního stébla a tím rozmělnění na menší a lehčí částečky.

Elektromechanické vyklápění sběrného koše pro maximální komfort obsluhy

Vyklápění a vyprázdnění sběrného koše je usnadněno pomocí elektropohonu s ovládacími tlačítky na přístrojové desce.

Motor specifikace Pro

Honda, jako světová 1. ve výrobě spalovacích motorů je také průkopníkem ve vývoji špičkových 4 taktních spalovacích motorů a špičkové dvouválcové V-twin technologie. Vysoká spolehlivost, výkon a čistota výfukových plynů jsou hlavními rysy motorů Honda a my jsme právem hrdi na důvěru zákazníků napříč spektrem všech uživatelů od domácích hobby provozovatelů až po profesionály ve stavebnictví a průmyslu. 
Není proto divu, že na traktůrky Honda jsou kladeny ty nejvyšší nároky. 
Díky digitálnímu zapalování (D-CDI) má motor špičkový výkon a kroutící moment.

Nový dvoukomorový karburátor, zcela přepracovaný systém sání a snížení třecích a setrvačných sil zaručují snížené emise a spotřeba paliva patří k nejnižší v této kategorii motorů.

Kromě výše uvedeného, všechny naše, čistě profesionální motory, jsou opatřeny rozvodem OHV, ocelovou vložkou válce, uložením klikové hřídele v kuličkových ložiskách, velkoobjemovým vzduchovým filtrem a kovovým krytem ventilátoru.

Motory poháněné zahradní traktory Honda jsou technologickým vrcholem nabídky profesionálních motorů, které disponují posledními poznatky z konstrukce motorů, ověřenými i v motocyklovém sportu.

Inteligentní monitoring Honda

Přístrojová deska, opatřená celkovou LED diagnostikou, přehledně poskytuje obsluze veškeré důležité provozní informace pro dokonalou bezpečnost a snadnou obsluhu.

Automatická světla

Světelné čidlo v závislosti na světelných podmínkách světla automaticky zapne, či naopak vypne. Např. vjíždíte-li z prosluněné zahrady do garáže, kde je tma, světla se automaticky rozsvítí a naopak.
(neplatí pro HF2315 SB)

Přední nárazník s ocelovým plechem

Chrání přední část traktoru proti případnému poškození a tlumič výfuku, řemenici a řemen proti křovinám a vysoké trávě.

Elektromagnetická spojka žacích nožů

Elektronicky řízený systém ovládání žacích nožů je kombinací zapínání rotace a brždění rotace žacích nožů. Díky vysokému brzdnému účinku je tak dosaženo podstatného zvýšení bezpečnosti a nedochází k nadměrnému opotřebování třecích částí jako je tomu při použití standardní, mechanické spojky.

Distanční (antiskalpovací) kolečka

Dvě distanční kolečka vpředu a dvě vzadu žací komory zamezují nežádoucímu seškrábnutí travního porostu na zvlněném terénu při spodní poloze výšky sečení.

Litinová přední náprava

Přesným litím dosaženo zvýšení spolehlivosti celého systému řízení a zlepšení odolnosti vůči potencionálnímu poškození při jízdě na nerovném terénu či neopatrné a hrubé manipulaci při transportu traktoru.

Snadná instalace travního boxu

Umístění vodítek a směrovací šipka vám usnadní nasazení travního boxu snadno a hned napoprvé.

Tažné zařízení na přání

Deflektor zadního výhozu

Namísto travního boxu lze na zadní část traktoru zavěsit deflektor zadního výhozu. Posečená tráva je tak bezpečně směrována na zem za traktor.

Vzorek na pneumatikách

Specifikační vlastnosti a parametry pneumatik byly zvoleny tak, aby docházelo k optimálnímu a rovnoměrnému rozložení hmotnosti stroje na travnatý povrch. Jako výsledek uvidíte, že již druhý den po sekání, nebude ani stopy po tom, že se po trávě pohyboval žací traktor.

Kataforézní povrchová úprava žací komory

Kataforéza je jednou z nejprogresivnějších výrobních technologií nanášení ekologických práškových barev s vysokým stupněm antikorozní ochrany kovů. Poskytuje tak dvojitou antikorozní ochranu.

Snadné čištění žací komory

Jednoduchým připojením zahradní hadice pomocí běžné, komerčně dostupné „aquaspojky“, spuštěním vody a zapnutím žacího mechanizmu dochází k efektivnímu a bezpracnému vypláchnutí prostoru žací komory od zbytků trávy a nečistot bez nutnosti traktor zvedat nebo najíždět na montážní rampu.

Umístění palivové nádrže v zadní části

Teplo od motoru zvyšuje výparnost paliva a zkracuje jeho životnost. Proto jsme palivovou nádrž přesunuli z motorového prostoru do zadní části traktoru. U modelů Premium došlo navíc ke zvětšení objemu palivové nádrže.

Zobrazit

Travní traktory Honda Počet produktů: 5

Zobrazuje se 1 – 5 z 5 položek
 • Novinka - nový traktor Honda záběr 102cm, turbovysávací sběr - Optiflow , mulčování - Versamow, koš 300l, kovaná náprava, hydrostatická převodovka a další luxusní prvky ....


  Cena: 124 990 Kč
 • Novinka - nový traktor Honda záběr 102cm, turbovysávací sběr - Optiflow , mulčování - Versamow, koš 300l, kovaná náprava, hydrostatická převodovka a další luxusní prvky ....


  Cena: 129 990 Kč
 • Novinka 2020 Honda HF 2417 HT: luxusní provedení nabídky zahradních traktorů třídy "Premium" s elektrickým vyklápěním sběrného koše, plynule proměnným hydrostatickým pojezdem a VersamowTM - integrovaným mulčovacím systémem - traktor Honda záběr 102cm, turbovysávací sběr - Optiflow , mulčování - Versamow, elektrické vyklápění, koš 300l, kovaná náprava,...


  Cena: 144 990 Kč
 • Novinka -traktor Honda s motorem 25HP, záběr 122cm, turbovysávací sběr - Optiflow , mulčování - Versamow, koš 350l, kovaná náprava, hydrostatická převodovka a další luxusní prvky ....


  Skladem Cena: 149 990 Kč
 • Novinka - traktor Honda záběr 122cm, turbovysávací sběr - Optiflow , mulčování - Versamow, elektrické vyklápění, koš 350l, kovaná náprava, hydrostatická převodovka a další luxusní prvky ....


  Skladem Cena: 169 990 Kč
Zobrazuje se 1 – 5 z 5 položek