HRX - De-luxe


Sekačky De Luxe - řada HRX

„Vlajkovou lodí“ u Hondy, špičky v nabídce motorových sekaček, je modelová řada HRX537. Například varianta s elektrickým startérem a pojezdem ovládaným hydrostatickým tempomatem uspokojí opravdu i ty nejnáročnější uživatele. Ale pojďme pěkně od začátku. Naše luxusní sekačky řady HRX se dodávají ve velikostech šíře záběru 47, resp. 53 cm. s vlastním pojezdem typu SMART Drive®, SELECT Drive® nebo dokonce „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat). Motory těchto sekaček jsou naladěny na maximální pracovní kroutící moment a rázem se posouvají tyto sekačky na výkonovou špičku travních sekaček v této kategorii. Zvláštností těchto sekaček je použitý materiál podvozku. Jedná se o speciální plast, který je vysoce pevnostní, ale zachovává si svoji elasticitu. Jedná se o obdobu materiálu na výrobu ochranných přileb pro hokejisty nebo hráče amerického fotbalu a z obdobného materiálu se vyrábí např. mantinely hokejových kluzišť. A představte si, jaké namáhání takový mantinel musí snést a vydržet. Pevnost a robustnost sekačky HRX jsme si otestovali i my, kdy jsme na podvozek sekačky najeli automobilem SUV Honda CR-V. Sekačka tuto zátěž bez problému vydržela a celý podvozek a kolečka nevykazovala žádné známky poškození či deformace. Navíc díky lamelové konstrukci podvozku je mnohem efektivněji pohlcován aerodynamický hluk od rotujícího nože a sekačky Honda řady HRX patří mezi nejtišší motorové sekačky na trhu. 
U Hondy jsme si ovšem dobře vědomi, že neustále je co zlepšovat. U pohonu plynule proměnného pojezdu („SELECT Drive®“) jsme zapracovali v letošním roce hlavně v oblasti ergonomie. Ovládání je mnohem pohodlnější a jednodušší, které zvládne obsluhovat úplně každý. Zejména ženy si toto ovládání oblíbí.

Hlavní přednosti sekaček Honda řady HRX

Podvozek sekačky z materiálu Polystrong® / Xenoy®

Jedná se o jednu s posledních vývojových technologií sekaček Honda, která se může pochlubit mnoha přednostmi:

 • Tento materiál svou tvárností umožňuje citlivě vytvarovat jako monoblok celý podvozek sekačky plynulých tvarů a křivek tak, aby se minimalizovalo víření proudícího vzduchu v zájmu zlepšení kvality sběru trávy a maximálního snížení hlučnosti.
 • Podvozek je lehčí než podvozek odlitý z hliníku či vylisován z ocelového plechu
 • Podvozek nekoroduje a Honda poskytuje na podvozek doživotní záruku
 • Díky povrchové úpravě podvozku je menší ulpívání trávy na povrchu ve srovnání s ocelovým či hliníkovým a tím se zlepšuje celkový výkon sekačky

Speciální žací nůž

Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a pevnostní prolis celého nože je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nůž splňoval náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nůž je vyroben tak, aby se díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byl při práci dostatečně pevný a nekroutil se, ale aby se při náhodném nárazu na pevnou překážku sám zdeformoval a do jisté míry absorboval energii nárazu, aniž by se zlomil. To znamená vyšší ochranu motoru před vážným poškozením a delší životnost stroje.

Dva žací nože pro efektivnější řez

Všechny verze sekaček řady HRX jsou standardně vybaveny systémen dvou žacích nožů „Twin Blade“. Je zde použito dvou, nad sebou uložených, navzájem o 15°odsazených žacích nožů, které zaručují mnohonásobně drobnější rozsekání travních stébel. Spodní nůž je žací a sběrný, ten horní je přídavný, mulčovací.

Mulčování integrovaný mulčovací systém VersamowTM

Pouhým přesunutím ovládací páčky na horní části podvozku získáte okamžitou schopnost sekačky usečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Odpadá jakákoliv starost kam s posekanou trávou. Kromě toho takovým mulčováním přirozeně a ekologicky hnojíte a Váš trávník je tak neustále svěží a zdravý. Na podzim lze navolit i režim částečného sběru v kombinaci s drcením, což umožňuje pohodlně sebrat z trávníku spadané listí a nadrcené zpracovat v kompostéru. Variabilita systému je mnohonásobná a ovládání je naprosto jednoduché, pohodlné, intuitivní a není třeba jakékoliv dodatečné instalace dalšího příslušenství. Snadné, pohodlné, účinné a efektivní.

Sběrný travní koš velkého objemu

Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky vytváří pod podvozkem zvýšené sání spojené s ohromným průtokem vzduchu žací komorou do sběrného koše.

Pečlivě promyšlené tvarování a konstrukce žací komory ve spojení s použitým materiálem a povrchovou úpravou zaručuje maximální průtok vzduchu a tím vynikající schopnost sběru trávy. Speciální textílie travního koše zachycuje i drobné prachové částice a snižuje prašnost. Horní část koše je částečně překryta zvláštním krytem, který zabraňuje prašnosti hlavně v režimu mulčování.

Ovládací rukojeť

Rychloupínací mechanizmus dovoluje bez použití nářadí či větší síly uvolnění ovládací rukojeti a buď změnu výškového nastavení nebo úplné sklopení do transportní či skladovací polohy.

Plynule proměnný pojezd SMART Drive®nebo SELECT Drive®

Ideální řešení pro toho, kdo upřednostňuje dokonalost a přesnost. Máte zahradu s pravidelně udržovaným trávníkem, kde díky své členitosti musíte často měnit rytmus a rychlost sekání? Potřebujete sekačku obratnou a snadno ovladatelnou? Pak je prémiová řada Honda HRX stvořena přesně pro Vás. Jestliže si jednou vyzkoušíte práci s touto sekačkou, vyzkoušíte si s jakou lehkostí se otočíte o 180°, jak je obratná, už se nikdy nebudete chtít vrátit ke své staré sekačce. Pomocí ergonomického ovládání na rukojeti ve tvaru „křidélek“ nebo hrazdičky s otočným ovladačem je ovládání rychlosti jízdy zcela plynulé a jednoduché.

SMART Drive® systém je důmyslné řešení ergonomického ovládání rychlosti jízdy sekačky. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně plynule a hlavně rychle ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit.

Ovládání systému SELECT Drive je posunuto na vyšší úroveň v oblasti ergonomie ovládání rychlosti jízdy sekačky na rozlehlejších a ne příliš členitých zahradách. Možnost plynule měnit rychlost jízdy zůstává zachována, navíc lze jednoduše zvolit a pohodlně udržovat konstantní rychlost jízdy sekačky.

Plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat)

Při sekání se sekačka perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu.

Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost sekačku přesně nastavit tak, aby jednak odpovídala Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině hydrostatický tempomat.

Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRX 476 PK, VK, VY, HY

 • Podvozek vyroben z vysoce odolného a pevného plastu Polystrong® s doživotní zárukou
 • Centrální nastavení výšky sekání na 7 poloh (25 – 79 mm)
 • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
 • Speciální žací nůž pro perfektní střih
 • Integrované polohovatelné mulčovací zařízení VersamowTM pro více pracovních režimů sekačky
 • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy
 • Automatický sytič pro snadné ovládání
 • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Extrémně tichá
 • Plynule proměnný pojezd SMART Drive® pro obratnější jízdu (sekačky HRX 476 VK, VY)
 • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru (sekačky HRX 476 VY, HY)
 • Variable speed (Hydrostatický tempomat) pro možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy (sekačky HRX 476 HY)

Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRX 537 VK, VY, HY, HZ

 • Plynule proměnný pojezd SELECTT Drive® pro obratnější jízdu s možností aretace rychlosti (sekačky HRX 537 VK, VY)
 • Variable speed (Hydrostatický tempomat) pro možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy (sekačky HRX 537 HY, HZ)
 • Podvozek vyroben z vysoce odolného a pevného plastu Xenoy® s doživotní zárukou
 • Možnost nastavení výšky sekání na 7 poloh (20 – 100 mm)
 • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
 • Speciální žací nůž pro perfektní střih
 • Integrované polohovatelné mulčovací zařízení VersamowTM pro více pracovních režimů sekačky
 • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy
 • Automatický sytič pro snadné ovládání
 • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Extrémně tichá
 • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru (sekačky HRX 537 VY, HY, HZ)
 • Elektrický startér pro nastartování motoru pouhým otočením klíčku (sekačky HRX 537 HZ)

Zboží přidáno do oblíbených
Zboží bylo přidáno do porovnání

Používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu.

Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies.