Honda sekačky

Sekačky HONDA - zahradě to nejlepší

zahradní sekačky Honda - zahradě to nejlepšíPro radost z práce a skvělé výsledky

TRÁVNÍK JAK NA GOLFOVÉM HŘIŠTI. KOMFORT PŘI PRÁCI. VYNIKAJÍCÍ VÝSLEDKY BEZ NÁMAHY.

Tak nejčastěji charakterizují sekačky Honda lidé, kteří mají zkušenost s těmito vyspělými stroji. Společnost Honda je mimo jiné zkušeným hráčem i v auto-mobilovém průmyslu, kde vyniká s...

Sekačky HONDA - zahradě to nejlepší

zahradní sekačky Honda - zahradě to nejlepšíPro radost z práce a skvělé výsledky

TRÁVNÍK JAK NA GOLFOVÉM HŘIŠTI. KOMFORT PŘI PRÁCI. VYNIKAJÍCÍ VÝSLEDKY BEZ NÁMAHY.

Tak nejčastěji charakterizují sekačky Honda lidé, kteří mají zkušenost s těmito vyspělými stroji. Společnost Honda je mimo jiné zkušeným hráčem i v auto-mobilovém průmyslu, kde vyniká svými kvalitními motory. Toho využívá Hondai v oboru zahraní techniky. Srdcem sekaček Honda je motor, který je bezporuchový a spolehlivý i v náročných podmínkách. Sekačky se díky těmto motorům dají snadno a okamžitě uvést do provozu a jejich výkon pomáhá celému stroji dosahovat skvělých výsledků. Díky dlouholetým zkušenostem víme, co je pro uživatele důležité. Chtějí, aby byl stroj spolehlivý, práce s ním jednoduchá a nenáročná a aby trávník vypadal pěkně a zdravě. Mnoho vynikajících technologií, jako jsou například dokonalý sběr posekané trávy, mulčování, variabilní rychlost pojezdu a další, které vám představíme, pomáhá sekačkám Honda, aby byly přesně takové, jaké je chcete mít.

Více než 30 let nepřetržitého vývoje travních sekaček

 

Psalo se září 1978, když Honda představila svoji první sekačku na trávu v Evropě.

Na trhu tou dobou standardně dominovaly sekačky poháněné 2-taktními motory produkujícími hluk a zápach, obtížné na provoz a údržbu. Namontovali jsme proto na naši sekačku se záběrem 53 cm4-taktní motor a položili základy nových „sekačkových“ standardů pro ekologii, úsporu paliva, výkon, spolehlivost a bezpečnost.

Ale motorem to pro nás nekončí. Naším cílem je neustálé a komplexní vylepšování a zdokonalování. Proto jsme se zaměřili na vysokou odolnost a dlouhou výkonnostní životnost ve všech konstrukčních oblastech procesu sekání trávy. Od ocelové vložky válce motoru a kuličkových ložisek na klikové hřídeli po dokonalou aerodynamiku žací komory s nylonovou tkaninou na sběrném koši pro dokonalé proudění vzduchu a efektivní sběr posečené trávy. Neméně důležitým faktorem je pro nás intuitivní, snadná obsluha a ovládání, pohodlnost při manipulaci a nenáročná údržba.

Široká modelová nabídka travních sekaček Honda uspokojí každého zákazníka ať už se jedná o majitele malé předzahrádky či profesionála na údržbu veřejné zeleně. Dle libosti lze zvolit stupeň výbavy od jednoduché sekačky bez vlastního pojezdu až po sekačku s plynulou regulací rychlosti jízdy „Select Drive“, integrovaným mulčovacím systémem, Rotostopem, poskytujícím komplexní bezpečnost a pohodu umožňující uživateli zastavit rotaci žacího nože bez nutnosti vypnutí motoru.

Originální sekačky Honda se od běžných sekaček liší celou řadou odlišností a nových technických řešení, které stanovují skutečné rozdíly. Níže uvedené informace vám usnadní se orientovat v nabídce sekaček a pomohou Vám s výběrem té pravé, té nejlepší.

Pětiletá záruka je pro všechny sekačky Honda již samozřejmostí.

Hlavní přednosti sekaček Honda

SELECT Drive®

Jedná se o poslední, důmyslnou kombinaci pojezdové převodovky a ergonomického ovládání rychlosti jízdy. Uživatel tak má možnost pomocí dlaní pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy. Přenos síly od motoru je prostřednictvím kevlarového řemínku speciálního průřezu s dlouhou životností, který zamezuje nečekanému a skokovému zabírání a změna rychlosti jízdy je naprosto plynulá.

SMART Drive®

SMART Drive® - systém důmyslné kombinace poslední verze pojezdové převodovky a ergonomického ovládání. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit.

Variable speed (Hydrostatický tempomat)

Při sekání se sekačka perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu. Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost sekačku přesně nastavit tak, aby jednak odpovídala Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině Variable speed – hydrostatický tempomat.

Roto-stop® disková třecí spojka nože

Během vyprazdňování sběrného koše nebo při přejezdu sekačkou z místa na místo pomocí pojezdu tento systém umožňuje vypnout rotaci žacího nože, aniž by bylo nutné vypínat motor.

Elektrický startér

Jednoduchý a pohodlný systém, který Vám umožní motor sekačky nastartovat pouhým otočením klíčku zapalování jako v automobilu. S elektrickým startérem je vždy k dispozici samozřejmě i ruční reverzní startér.

Automatický sytič

Všechny naše stroje jsou opatřeny 4-taktními spalovacími motory Honda světové třídy, které se vyznačují, mimo jiné, spolehlivým startem a nenáročnou údržbou. V zájmu usnadnění startování jsou opatřeny automatickým sytičem. Všechny naše benzínové sekačky pracují na běžný, bezolovnatý, automobilový benzín.

VersamowTM integrovaný mulčovací systém

Pouhým pohybem ovládací páčky poskytuje systém VersamowTMnebývalou variabilitu způsobů sekání. Buď budete trávník sekat a efektivně sbírat do sběrného koše nebo budete usečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo nebo lze perfektně zkombinovat obojí, tzn. částečně nadrtit a část sebrat do sběrného koše.

Twin Blade

Jedná se o použití dvou žacích nožů současně, navzájem odsazených, které zaručí dvojnásobné přeseknutí travního stébla. Je tak dosaženo rozmělnění travní hmoty do co nejmenších částeček

Motor s technikou OHC

Konstrukce těchto motorů zahrnuje v sobě mnoho unikátních prvků, jako jsou například Uniblock (hlava, motor a válec tvoří jednu část), rozvodový systém OHC a jiné, snižující počet mechanických prvků uvnitř motoru. Tato konstrukční řešení zajišťují nízkou hlučnost motoru Honda, vysoký výkon, hospodárnost a nízké emise.

Snížená hlučnost

Pracovníci vývojového střediska Honda vyvinuli nízkohlučný žací nůž chráněný patentem se sníženou hlučností o 0,5 dBA oproti běžným žacím nožům. Tento žací nůž v kombinaci se speciálně tvarovanou žací komorou a tichým motorem znamená hlučnost sekačky o 30% nižší, než stanovují evropské normy.

Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou

Podvozek a žací komora sekačky jsou speciálně tvarovány tak, aby se maximálně efektivně zlepšil tok ohromného množství vzduchu v prostoru pod sekačkou a následný průtok vzduchu, pumpovaného rotujícím žacím nožem, opatřeným ventilačními lopatkami, do sběrného koše. Značně se tím zlepšuje sběrný výkon sekačky.

Zobrazit

Honda sekačky Počet produktů: 15

Podkategorie

 • Sekačky Honda HRG – IZY

  zahradní sekačky HONDA IZY - HRGSpolehlivý pracant pro každého

  IZY ZNAMENÁ SNADNÝ. SNADNÁ A POHODLNÁ PRÁCE. SNADNÝ START MOTORU. SNADNÁ OBSLUHA, KTEROU ZVLÁDNE KAŽDÝ.

  Stejně jako u jiných řad sekaček těžíi tato řada z kvality ekologicky čistéhoa nehlučného motoru Honda se systémem snadného startu EASY START. Toto výkonné srdce je dokonale sladěno s celou konstrukcí stroje. Výsledkem je sekačka, která se velice snadno startuje, obsluhuje a na jejíž okamžitou připravenost k práci mohou spoléhati občasní uživatelé, kteří nechávají stroj dlouho stát. Sekačky řady IZY není nutno k práci přemlouvat a složitě nastavovat. Ke snadné obsluze a komfortu přispívá i propracovaná funkce sběru trávy s tzv. turbosacím efektem, díky kterému vám odpadnou veškeré starostis dodatečným odklízením posekané trávy. U tohoto stroje je také samozřejmostí funkce mulčování, bez kterého si většina zkušených uživatelů sekání již nedovede představit. Velká a robustní kolečka a nízká hmotnost umožňují stroji snadný pohyb. Do sekačky IZY s metalickou barvou v odstínu „champagne“ a s černou ovládací rukojetí se snadno zamilujete.

   

  Řada HRG - IZY

  Elegantní, pevné a snadné pro obsluhu a ovládání, údržbu i uskladnění. Sekačky řady HRG nesou „přezdívku“ s názvem Izy (z anglického „easy“ čti „ízy“ – snadno) jsou dostatečně obratné na to, aby se s nimi snadno a rychle manévrovalo po členitém trávníku. Na sekačce nenajdete žádné zbytečné ovládací prvky ve formě páček, táhel atd. Pro

  svoji jednoduchost se jedná o ryzí, jednoduchou sekačku bez zbytečností, ale s vynikajícím výkonem, spolehlivostí a hlavně bezkonkurenčí kvalitou střihu a sběru trávy.

  Naše sekačky řady HRG IZY se dělí na verze bez pojezdu nebo s vlastním pojezdem. Nic jiného nepromění během chvíle Vaši zahradu v perfektní, pečlivě střižený trávník.

  Hlavní přednosti sekaček Honda řady HRG


  Hmotnostně velmi vyvážená a kompaktní konstrukce sekačky

  umožňuje velmi snadno tlačit či přitahovat sekačku ve stísněných místech kolem překážek.


  Podvozek vylisován z odolné ocele

  Kvalitní a pevný materiál odolný vůči nárazům a kataforézní povrchová úprava chrání před korozí, otěrem a působením UV záření. Kataforéza je jednou z nejprogresivnějších výrobních technologií nanášení ekologických práškových barev s vysokým stupněm antikorozní ochrany kovů.


  Speciální žací nůž

  Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a pevnostní prolis celého nože je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nůž splňoval náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nůž je vyroben tak, aby se díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byl při práci dostatečně pevný a nekroutil se, ale aby se při náhodném nárazu na pevnou překážku sám zdeformoval a do jisté míry absorboval energii nárazu, aniž by se zlomil. To znamená vyšší ochranu motoru před vážným poškozením a delší životnost stroje.


  Možnost mulčování

  Některé verze sekaček řady HRG jsou standardně vybaveny přídavným mulčovacím nožem a mulčovací ucpávkou, u některých je nutné toto příslušenství dokoupit a některé verze jsou vybaveny již v základu klapkovým integrovaným mulčovacím systémem „VersamowTM“. Díky dvěma nožům „Twin Blade“ – žacímu a mulčovacímu dochází k mnohonásobně drobnějšímu rozsekání travních stébel a recyklováním těchto malých travních částeček zpět do Vašeho trávníku jej IZY přirozeně a ekologicky hnojí a Váš trávník je tak neustále svěží a zdravý.


  Sběrný travní koš velkého objemu

  Pečlivě promyšlené tvarování a konstrukce žací komory díky maximálnímu průtoku vzduchu zaručuje vynikající schopnost sběru trávy a speciální textílie travního koše zachycuje i drobné prachové částice a snižuje prašnost. Konstrukce, vyváženost a rovnoměrné zaplňování sběrného koše zabraňuje samovolnému vypadávání posbírané trávy při přenášení bez ohledu na míru naplnění trávou.


  Výkonný a úsporný motor sekačky

  Na modelech IZY slouží jako pohonná jednotka čtyřtaktní motor o zdvihovém Honda GCV objemu 160 ccm, který tvoří špičku ve výkonu a kroutícím momentu mezi motory této kategorie. Jedná se v této kategorii o nejsilnější motor na trhu. Navíc konstrukce OHC umožňuje spalování velmi chudé směsi, což snižuje spotřebu paliva a nízkou úroveň výfukových emisí. Automatický sytič zaručuje snadné startování i pro méně zkušenou obsluhu.


  IZY bez pojezdu

  Sekačky lehké na manipulaci a vhodné pro malé a střední travnaté plochy. Jedná se o řadu nejlehčích benzínových sekaček, jejichž hmotnost startuje na 28,5 kg. Jsou přímo stvořené pro okrasné zahrady menších rozměrů nebo komplex menších zahrad, kde je vyžadována veliká obratnost sekačky. Jsou výborné i na sekání menších travnatých ploch citlivých na kvalitu sběru a hlučnost stroje při provozu. Sekačky IZY jsou totiž s rezervou tišší, než to vyžadují Euro směrnice.


  IZY s vlastním pojezdem (Jednorychlostním)

  Travní sekačky ideální pro lehkou práci na středních i větších zatravněných plochách. Pokud díky hrbolatému, svažitému či jinak členěnému povrchu je pro snadný pohyb sekačky nutná větší síla nebo je vaše zahrada příliš rozlehlá na to, abyste sekačku tlačili, tak potřebujete sekačku s vlastním pojezdem. Všechny sekačky s pojezdem disponují vynikající sběrací schopností a výkonem.


  IZY s vlastním pojezdem SMART Drive® (Plynule proměnným)

  Snadné, univerzální a se špetkou komfortu. Plynule ovládaná rychlost jízdy při pohybu mezi různými překážkami na zahradě umožňuje precizní a pohodlné sekání trávy na členitých rozlehlejších zahradách dokonce usazených i ve svahu. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit.

  Vybavenost sekačky IZY klapkovým integrovaným mulčovacím systémem VersamowTM, ergonomickou ovládací rukojetí, velkoobjemovým sběrným košem velkého průtoku vzduchu, pojezdem SMART Drive® dělá ze stroje naprosto výjimečného, výkonného a víceúčelového pomocníka pro pravidelnou údržbu trávníku na vaší zahradě. Užívejte si všech předností sekačky jako elektrického startování, plynulého ovládání rychlosti jízdy, možnosti vypnutí rotace nože bez vypnutí motoru až po rychlé přepnutí do režimu mulčování.


  Klíčové přednosti a základní vybavení 416 a 466

  • Jednorychlostní pojezd pro snadnější jízdu (model 416 a 466 SK)
  • Podvozek vylisován z odolné ocele se speciální antikorozní úpravou
  • Nastavení výšky sekání společné pro každou nápravu zvlášť pro pohodlné ovládání
  • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
  • Speciální žací nůž pro perfektní střih
  • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy (model 466 SK)
  • Automatický sytič pro snadné ovládání
  • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí

  Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRG 536 VK,VY,VL

  • Plynule proměnný pojezd SMART Drive® pro obratnější jízdu (sekačky Honda HRG 536 VK, VY, VL)
  • Podvozek vylisován z odolné ocele se speciální antikorozní úpravou
  • Nastavení výšky sekání na 6 poloh (28 – 102 mm)
  • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
  • Speciální žací nůž pro perfektní střih
  • Integrované mulčovací zařízení VersamowTM pro rozšíření pracovních režimů sekačky
  • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy
  • Automatický sytič pro snadné ovládání
  • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
  • Výškově nastavitelná rukojeť
  • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru (model HRG 536 VY)
  • Elektrický startér pro nastartování motoru pouhým otočením klíčku (model HRG 536 VL)

 • Sekačky De Luxe - řada HRX

  „Vlajkovou lodí“ u Hondy, špičky v nabídce motorových sekaček, je modelová řada HRX537. Například varianta s elektrickým startérem a pojezdem ovládaným hydrostatickým tempomatem uspokojí opravdu i ty nejnáročnější uživatele. Ale pojďme pěkně od začátku. Naše luxusní sekačky řady HRX se dodávají ve velikostech šíře záběru 47, resp. 53 cm. s vlastním pojezdem typu SMART Drive®, SELECT Drive® nebo dokonce „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat). Motory těchto sekaček jsou naladěny na maximální pracovní kroutící moment a rázem se posouvají tyto sekačky na výkonovou špičku travních sekaček v této kategorii. Zvláštností těchto sekaček je použitý materiál podvozku. Jedná se o speciální plast, který je vysoce pevnostní, ale zachovává si svoji elasticitu. Jedná se o obdobu materiálu na výrobu ochranných přileb pro hokejisty nebo hráče amerického fotbalu a z obdobného materiálu se vyrábí např. mantinely hokejových kluzišť. A představte si, jaké namáhání takový mantinel musí snést a vydržet. Pevnost a robustnost sekačky HRX jsme si otestovali i my, kdy jsme na podvozek sekačky najeli automobilem SUV Honda CR-V. Sekačka tuto zátěž bez problému vydržela a celý podvozek a kolečka nevykazovala žádné známky poškození či deformace. Navíc díky lamelové konstrukci podvozku je mnohem efektivněji pohlcován aerodynamický hluk od rotujícího nože a sekačky Honda řady HRX patří mezi nejtišší motorové sekačky na trhu. 
  U Hondy jsme si ovšem dobře vědomi, že neustále je co zlepšovat. U pohonu plynule proměnného pojezdu („SELECT Drive®“) jsme zapracovali v letošním roce hlavně v oblasti ergonomie. Ovládání je mnohem pohodlnější a jednodušší, které zvládne obsluhovat úplně každý. Zejména ženy si toto ovládání oblíbí.

  Hlavní přednosti sekaček Honda řady HRX

  Podvozek sekačky z materiálu Polystrong® / Xenoy®

  Jedná se o jednu s posledních vývojových technologií sekaček Honda, která se může pochlubit mnoha přednostmi:

  • Tento materiál svou tvárností umožňuje citlivě vytvarovat jako monoblok celý podvozek sekačky plynulých tvarů a křivek tak, aby se minimalizovalo víření proudícího vzduchu v zájmu zlepšení kvality sběru trávy a maximálního snížení hlučnosti.
  • Podvozek je lehčí než podvozek odlitý z hliníku či vylisován z ocelového plechu
  • Podvozek nekoroduje a Honda poskytuje na podvozek doživotní záruku
  • Díky povrchové úpravě podvozku je menší ulpívání trávy na povrchu ve srovnání s ocelovým či hliníkovým a tím se zlepšuje celkový výkon sekačky

  Speciální žací nůž

  Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a pevnostní prolis celého nože je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nůž splňoval náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nůž je vyroben tak, aby se díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byl při práci dostatečně pevný a nekroutil se, ale aby se při náhodném nárazu na pevnou překážku sám zdeformoval a do jisté míry absorboval energii nárazu, aniž by se zlomil. To znamená vyšší ochranu motoru před vážným poškozením a delší životnost stroje.

  Dva žací nože pro efektivnější řez

  Všechny verze sekaček řady HRX jsou standardně vybaveny systémen dvou žacích nožů „Twin Blade“. Je zde použito dvou, nad sebou uložených, navzájem o 15°odsazených žacích nožů, které zaručují mnohonásobně drobnější rozsekání travních stébel. Spodní nůž je žací a sběrný, ten horní je přídavný, mulčovací.

  Mulčování integrovaný mulčovací systém VersamowTM

  Pouhým přesunutím ovládací páčky na horní části podvozku získáte okamžitou schopnost sekačky usečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo. Odpadá jakákoliv starost kam s posekanou trávou. Kromě toho takovým mulčováním přirozeně a ekologicky hnojíte a Váš trávník je tak neustále svěží a zdravý. Na podzim lze navolit i režim částečného sběru v kombinaci s drcením, což umožňuje pohodlně sebrat z trávníku spadané listí a nadrcené zpracovat v kompostéru. Variabilita systému je mnohonásobná a ovládání je naprosto jednoduché, pohodlné, intuitivní a není třeba jakékoliv dodatečné instalace dalšího příslušenství. Snadné, pohodlné, účinné a efektivní.

  Sběrný travní koš velkého objemu

  Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky vytváří pod podvozkem zvýšené sání spojené s ohromným průtokem vzduchu žací komorou do sběrného koše.

  Pečlivě promyšlené tvarování a konstrukce žací komory ve spojení s použitým materiálem a povrchovou úpravou zaručuje maximální průtok vzduchu a tím vynikající schopnost sběru trávy. Speciální textílie travního koše zachycuje i drobné prachové částice a snižuje prašnost. Horní část koše je částečně překryta zvláštním krytem, který zabraňuje prašnosti hlavně v režimu mulčování.

  Ovládací rukojeť

  Rychloupínací mechanizmus dovoluje bez použití nářadí či větší síly uvolnění ovládací rukojeti a buď změnu výškového nastavení nebo úplné sklopení do transportní či skladovací polohy.

  Plynule proměnný pojezd SMART Drive®nebo SELECT Drive®

  Ideální řešení pro toho, kdo upřednostňuje dokonalost a přesnost. Máte zahradu s pravidelně udržovaným trávníkem, kde díky své členitosti musíte často měnit rytmus a rychlost sekání? Potřebujete sekačku obratnou a snadno ovladatelnou? Pak je prémiová řada Honda HRX stvořena přesně pro Vás. Jestliže si jednou vyzkoušíte práci s touto sekačkou, vyzkoušíte si s jakou lehkostí se otočíte o 180°, jak je obratná, už se nikdy nebudete chtít vrátit ke své staré sekačce. Pomocí ergonomického ovládání na rukojeti ve tvaru „křidélek“ nebo hrazdičky s otočným ovladačem je ovládání rychlosti jízdy zcela plynulé a jednoduché.

  SMART Drive® systém je důmyslné řešení ergonomického ovládání rychlosti jízdy sekačky. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně plynule a hlavně rychle ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit.

  Ovládání systému SELECT Drive je posunuto na vyšší úroveň v oblasti ergonomie ovládání rychlosti jízdy sekačky na rozlehlejších a ne příliš členitých zahradách. Možnost plynule měnit rychlost jízdy zůstává zachována, navíc lze jednoduše zvolit a pohodlně udržovat konstantní rychlost jízdy sekačky.

  Plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat)

  Při sekání se sekačka perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu.

  Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost sekačku přesně nastavit tak, aby jednak odpovídala Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině hydrostatický tempomat.

  Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRX 476 PK, VK, VY, HY

  • Podvozek vyroben z vysoce odolného a pevného plastu Polystrong® s doživotní zárukou
  • Centrální nastavení výšky sekání na 7 poloh (25 – 79 mm)
  • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
  • Speciální žací nůž pro perfektní střih
  • Integrované polohovatelné mulčovací zařízení VersamowTM pro více pracovních režimů sekačky
  • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy
  • Automatický sytič pro snadné ovládání
  • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
  • Výškově nastavitelná rukojeť
  • Extrémně tichá
  • Plynule proměnný pojezd SMART Drive® pro obratnější jízdu (sekačky HRX 476 VK, VY)
  • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru (sekačky HRX 476 VY, HY)
  • Variable speed (Hydrostatický tempomat) pro možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy (sekačky HRX 476 HY)

  Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRX 537 VK, VY, HY, HZ

  • Plynule proměnný pojezd SELECTT Drive® pro obratnější jízdu s možností aretace rychlosti (sekačky HRX 537 VK, VY)
  • Variable speed (Hydrostatický tempomat) pro možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy (sekačky HRX 537 HY, HZ)
  • Podvozek vyroben z vysoce odolného a pevného plastu Xenoy® s doživotní zárukou
  • Možnost nastavení výšky sekání na 7 poloh (20 – 100 mm)
  • Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou pro dokonalý sběr trávy
  • Speciální žací nůž pro perfektní střih
  • Integrované polohovatelné mulčovací zařízení VersamowTM pro více pracovních režimů sekačky
  • Twin Blade pro lepší rozmělnění trávy
  • Automatický sytič pro snadné ovládání
  • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
  • Výškově nastavitelná rukojeť
  • Extrémně tichá
  • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru (sekačky HRX 537 VY, HY, HZ)
  • Elektrický startér pro nastartování motoru pouhým otočením klíčku (sekačky HRX 537 HZ)

 • Sekačky Honda HRD, HRH

  Jsou konstruovány pro rozlehlé travnaté plochy a práci v drsných podmínkách. Jsou stavěny pro důležitou profesionální práci v nejtěžších podmínkách. Na profesionální sekačky Honda řady HRF a HRH se můžete plně spolehnout.

  Jen málokterá sekačka o sobě může s čistým svědomím tvrdit, že je Profi sekačka. Profesionálnímu nasazení musí odpovídat konstrukce sekačky, výkon, odolnost a životnost odpovídající každodennímu pracovnímu nasazení v podmínkách, které jsou na hony vzdáleny podmínkám na soukromých zahradách. O způsobu zacházení v profesionálních firmách na údržbu zeleně ani nemluvě. Z výrobního programu Honda se takovým požadavkům téměř přibližují sekačky Honda řady HRD a skutečným profíkem se vším všudy je model Honda HRH.

  Ohromně robustní a odolná konstrukce sekaček řady HRD zajistí snadné zvládnutí těžké práce při minimálním úsilí. Modelová řada vychází z originální konstrukce strojů pro profesionály a je konstruována s cílem se s těžkou prací vypořádat s obdivuhodnou lehkostí. Podvozek odlévaný z hliníkových slitin s dvojitým zavěšením ramen ovládací rukojeti, je navíc osazen motorem Honda profesionální specifikace GXV.

  Ryze profesionální sekačky řady HRH disponují přirozeným výkonem, zvýšenou odolností a spolehlivostí bez kompromisů odpovídající veškerým požadavkům profesionálů. Tento „svalovec“ je schopen odolávat i mnohdy nešetrnému zacházení ze strany zaměstnanců profesionálních firem na údržbu zeleně. Podvozek odlitý z vysoce pevnostní slitiny hliníku je opatřen tříbodovým zavěšením robustní rukojeti s ocelovou vzpěrou na pomocném zesilovacím ramínku, ochrannou kabelovou bandáží a doplněn předním trubkovým ochranným rámem. Plná důvěra v dokonalost HRH je podpořena náročným provozem nejnáročnějších profesionálů mnohdy po dobu více než 10 let.

  Hlavní přednosti sekaček Honda řady HRD, HRH

  Podvozek sekačky z hliníkové slitiny

  Profesionální výkonný motor Honda pohání silnou převodovku, určenou do těžkého provozu, vyžaduje pevné a robustní uložení na tuhém podvozku. Hliníková slitina svou tuhostí odpovídá těmto požadavkům a dělá ze sekačky HRD a HRH stroj vhodný pro poloprofesionální či profesionální použití. Povrchově je podvozek navíc ošetřen nanesením ekologické práškové barvy. U modelu HRH je podvozek navíc chráněn ochranným trubkovým nárazníkem.

  Robustní vícebodové zavěšení ovládací rukojeti

  Ovládací rukojeť u modelů HRD je namontována k podvozkusekačky s pomocnou vzpěrou. Celé zavěšení je silnější, pevnější a odolnější vůči poškození při práci v náročných podmínkách nebo při transportu.

  U modelu HRH jde dokonce o trojité zavěšení ovládací rukojeti. Ovládací rukojeť je namontována k podvozku sekačky s pomocnou vzpěrou a zesilovacím ramínkem. Celé zavěšení je silnější, pevnější, odolnější a dostatečně robustní vůči poškození při práci v náročných podmínkách nebo při transportu.

  Zesílená ovládací rukojeť

  Rukojeť je naprosto tuhá a ani při manévrování v těžkých podmínkách se nekroutí.

  Všechna kola osazena na průmyslových kuličkových ložiscích

  Manévrovací schopnost pohybu profesionální sekačky Hondakolem překážek je velmi vysoká a snadná.

  Speciální žací nůž

  Tvarování žacího nože, míra zahnutí a šíře lopatky, délka broušeného žacího břitu a pevnostní prolis celého nože je výsledkem podrobného studia v aerodynamickém tunelu tak, aby při stanovených otáčkách nůž splňoval náročné požadavky na dokonalý řez travního stébla a výhoz trávy do sběrného koše. Nůž je vyroben tak, aby se díky své speciální konstrukci a použitému materiálu byl při práci dostatečně pevný a nekroutil se, ale aby se při náhodném nárazu na pevnou překážku sám zdeformoval a do jisté míry absorboval energii nárazu, aniž by se zlomil. To znamená vyšší ochranu motoru před vážným poškozením a delší životnost stroje.

  Velkoobjemový sběrný travní koš s protiprachovým krytem

  Pečlivě promyšlená konstrukce s maximálním průtokem vzduchu zaručuje vynikající schopnost sběru trávy a speciální textílie zachycuje i drobné prachové částice a snižuje prašnost. Horní část koše je částečně překryta zvláštním krytem, který zabraňuje prašnosti, zvláště pak v režimu mulčování.

  Možnost mulčování

  Profesionální sekačky Honda řady HRD, HRH lze opatřit mulčovacím zařízením ve formě přídavného mulčovacího nože a mulčovací ucpávkou. Díky dvěma nožům „Twin Blade“ – žacímu a mulčovacímu, dochází k mnohonásobně drobnějšímu rozsekání travních stébel a recyklováním těchto malých travních částeček zpět do trávníku. To působí jako přirozené přírodní hnojivo a trávník je tak neustále svěží a zdravý.

  Roto-stop® disková třecí spojka nože

  Během vyprazdňování sběrného koše nebo při přejezdu sekačkou z místa na místo pomocí pojezdu tento systém umožňuje vypnout rotaci žacího nože, aniž by bylo nutné vypínat motor.

  Plynule proměnný „Variable speed“ (Hydrostatický tempomat)

  Při sekání se sekačka perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu. Největší přednost této převodovky spočívá v možnosti citlivého ovládání rychlosti jízdy nezávisle na otáčkách motoru. V praxi to znamená, že žací nůž se může otáčet maximálními otáčkami a sekačka se může pohybovat vpřed minimální a přitom konstantní rychlostí. To Vám umožní dosáhnout perfektní a konstantní kvality sekání bez ohledu na to, jak rychle nebo pomalu se sekačka pohybuje v závislosti v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině hydrostatický tempomat.

  Pohon hydrostatické převodovky kardanovou hřídelí pro model HRH

  Kardanová hřídel je zapouzdřením chráněna proti vnějším vlivům. Životnost pohonu převodovky bezúdržbovou kardanovou hřídelí je nesrovnatelně vyšší než pohon řemenem s řemenicemi.

  Motor Profi řady GXV

  Jednička na trhu. Profesionální horizontální motory Honda tvoří špičku ve své třídě díky svému výkonu, životnosti a spolehlivosti. Motory modelové řady GXV slouží v takových náročných aplikacích jako je profesionální zemědělská a komunální technika, ale i profesionální plovoucí čerpadla, pásové transportéry a podobně.

  Ochrana lanek a kabelového vedení

  Pro lepší ochranu svazku ovládacích lanek a kabelů je svazek protažen ochrannou bandáží.


  Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRD 536 TX

  • Třírychlostní mechanická převodovka s přímým řazením páčkou na ovládací rukojeti pro obratnější jízdu v členitém terénu
  • Podvozek vyroben z vysoce odolné a pevné hliníkové slitiny
  • Možnost nastavení výšky sekání na 7 poloh (14 – 76 mm)
  • Speciální žací nůž pro zvýšenou bezpečnost
  • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru
  • Možnost instalace mulčovacího zařízení
  • Motor s technikou OHC – silný, úsporný a šetrný k životnímu prostředí
  • Pevná ovládací rukojeť
  • Určena pro farmářské až „profi“ nasazení

  Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRD 536 HX

  • Variable speed (Hydrostatický tempomat) pro možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy
  • Podvozek vyroben z vysoce odolné a pevné hliníkové slitiny
  • Možnost nastavení výšky sekání na 7 poloh (14 – 76 mm)
  • Speciální žací nůž pro zvýšenou bezpečnost
  • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru
  • Možnost instalace mulčovacího zařízení
  • Profi motor GXV – silný, spolehlivý a odolný
  • Pevná ovládací rukojeť
  • Určena pro farmářské až „profi“ nasazení

  Klíčové přednosti a základní vybavení sekačky HRH 536 HX

  • Variable speed (Hydrostatický tempomat) pro možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy
  • Podvozek vyroben z vysoce odolné a pevné hliníkové slitiny s ochranným nárazovým rámem
  • Odlévaná hliníková kola uložena na průmyslových ložiskách
  • Možnost nastavení výšky sekání na 6 poloh (21 – 76 mm)
  • Speciální žací nůž pro zvýšenou bezpečnost
  • Roto-stop® disková třecí spojka nože umožňuje zastavit žací nůž bez nutnosti vypnutí motoru
  • Možnost instalace mulčovacího zařízení
  • Profi motor GXV – silný, spolehlivý a odolný
  • Kardanový pohon převodovky
na stránku
Zobrazuje se 1 – 12 z 15 položek
Zobrazuje se 1 – 12 z 15 položek