Honda sekačky


Sekačky HONDA - zahradě to nejlepší

zahradní sekačky Honda - zahradě to nejlepšíPro radost z práce a skvělé výsledky

TRÁVNÍK JAK NA GOLFOVÉM HŘIŠTI. KOMFORT PŘI PRÁCI. VYNIKAJÍCÍ VÝSLEDKY BEZ NÁMAHY.

Tak nejčastěji charakterizují sekačky Honda lidé, kteří mají zkušenost s těmito vyspělými stroji. Společnost Honda je mimo jiné zkušeným hráčem i v auto-mobilovém průmyslu, kde vyniká svými kvalitními motory. Toho využívá Hondai v oboru zahraní techniky. Srdcem sekaček Honda je motor, který je bezporuchový a spolehlivý i v náročných podmínkách. Sekačky se díky těmto motorům dají snadno a okamžitě uvést do provozu a jejich výkon pomáhá celému stroji dosahovat skvělých výsledků. Díky dlouholetým zkušenostem víme, co je pro uživatele důležité. Chtějí, aby byl stroj spolehlivý, práce s ním jednoduchá a nenáročná a aby trávník vypadal pěkně a zdravě. Mnoho vynikajících technologií, jako jsou například dokonalý sběr posekané trávy, mulčování, variabilní rychlost pojezdu a další, které vám představíme, pomáhá sekačkám Honda, aby byly přesně takové, jaké je chcete mít.

Více než 30 let nepřetržitého vývoje travních sekaček

 

Psalo se září 1978, když Honda představila svoji první sekačku na trávu v Evropě.

Na trhu tou dobou standardně dominovaly sekačky poháněné 2-taktními motory produkujícími hluk a zápach, obtížné na provoz a údržbu. Namontovali jsme proto na naši sekačku se záběrem 53 cm4-taktní motor a položili základy nových „sekačkových“ standardů pro ekologii, úsporu paliva, výkon, spolehlivost a bezpečnost.

Ale motorem to pro nás nekončí. Naším cílem je neustálé a komplexní vylepšování a zdokonalování. Proto jsme se zaměřili na vysokou odolnost a dlouhou výkonnostní životnost ve všech konstrukčních oblastech procesu sekání trávy. Od ocelové vložky válce motoru a kuličkových ložisek na klikové hřídeli po dokonalou aerodynamiku žací komory s nylonovou tkaninou na sběrném koši pro dokonalé proudění vzduchu a efektivní sběr posečené trávy. Neméně důležitým faktorem je pro nás intuitivní, snadná obsluha a ovládání, pohodlnost při manipulaci a nenáročná údržba.

Široká modelová nabídka travních sekaček Honda uspokojí každého zákazníka ať už se jedná o majitele malé předzahrádky či profesionála na údržbu veřejné zeleně. Dle libosti lze zvolit stupeň výbavy od jednoduché sekačky bez vlastního pojezdu až po sekačku s plynulou regulací rychlosti jízdy „Select Drive“, integrovaným mulčovacím systémem, Rotostopem, poskytujícím komplexní bezpečnost a pohodu umožňující uživateli zastavit rotaci žacího nože bez nutnosti vypnutí motoru.

Originální sekačky Honda se od běžných sekaček liší celou řadou odlišností a nových technických řešení, které stanovují skutečné rozdíly. Níže uvedené informace vám usnadní se orientovat v nabídce sekaček a pomohou Vám s výběrem té pravé, té nejlepší.

Pětiletá záruka je pro všechny sekačky Honda již samozřejmostí.

Hlavní přednosti sekaček Honda

SELECT Drive®

Jedná se o poslední, důmyslnou kombinaci pojezdové převodovky a ergonomického ovládání rychlosti jízdy. Uživatel tak má možnost pomocí dlaní pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy. Přenos síly od motoru je prostřednictvím kevlarového řemínku speciálního průřezu s dlouhou životností, který zamezuje nečekanému a skokovému zabírání a změna rychlosti jízdy je naprosto plynulá.

SMART Drive®

SMART Drive® - systém důmyslné kombinace poslední verze pojezdové převodovky a ergonomického ovládání. Systém je primárně konstruován tak, aby uživatel měl možnost pomocí prstů pohodlně a plynule ovládat rychlost jízdy a umožnit tak bezpečnější a přesnější rychlost sekání kolem stromů, plotů, zídek a květinových záhonů. Znamená to také konec poškození trávníku díky manévrování v místech, kde je nutné rychlost jízdy snížit.

Variable speed (Hydrostatický tempomat)

Při sekání se sekačka perfektně přizpůsobí Vašemu pracovnímu tempu. Pro dokonalý výsledek správně zastřiženého trávníku je nutná možnost sekačku přesně nastavit tak, aby jednak odpovídala Vašim pohybovým schopnostem a také jak to Váš trávník vyžaduje. Například možnost plynulého nastavení a automatického udržování rychlosti jízdy přesně na požadované úrovni v závislosti na povaze terénu, kvalitě trávníku, výšky střihu apod. To dokáže jedině Variable speed – hydrostatický tempomat.

Roto-stop® disková třecí spojka nože

Během vyprazdňování sběrného koše nebo při přejezdu sekačkou z místa na místo pomocí pojezdu tento systém umožňuje vypnout rotaci žacího nože, aniž by bylo nutné vypínat motor.

Elektrický startér

Jednoduchý a pohodlný systém, který Vám umožní motor sekačky nastartovat pouhým otočením klíčku zapalování jako v automobilu. S elektrickým startérem je vždy k dispozici samozřejmě i ruční reverzní startér.

Automatický sytič

Všechny naše stroje jsou opatřeny 4-taktními spalovacími motory Honda světové třídy, které se vyznačují, mimo jiné, spolehlivým startem a nenáročnou údržbou. V zájmu usnadnění startování jsou opatřeny automatickým sytičem. Všechny naše benzínové sekačky pracují na běžný, bezolovnatý, automobilový benzín.

VersamowTM integrovaný mulčovací systém

Pouhým pohybem ovládací páčky poskytuje systém VersamowTMnebývalou variabilitu způsobů sekání. Buď budete trávník sekat a efektivně sbírat do sběrného koše nebo budete usečená travní stébla drtit na drobné částečky a pěchovat zpět do půdy trávníku jako přirozené přírodní hnojivo nebo lze perfektně zkombinovat obojí, tzn. částečně nadrtit a část sebrat do sběrného koše.

Twin Blade

Jedná se o použití dvou žacích nožů současně, navzájem odsazených, které zaručí dvojnásobné přeseknutí travního stébla. Je tak dosaženo rozmělnění travní hmoty do co nejmenších částeček

Motor s technikou OHC

Konstrukce těchto motorů zahrnuje v sobě mnoho unikátních prvků, jako jsou například Uniblock (hlava, motor a válec tvoří jednu část), rozvodový systém OHC a jiné, snižující počet mechanických prvků uvnitř motoru. Tato konstrukční řešení zajišťují nízkou hlučnost motoru Honda, vysoký výkon, hospodárnost a nízké emise.

Snížená hlučnost

Pracovníci vývojového střediska Honda vyvinuli nízkohlučný žací nůž chráněný patentem se sníženou hlučností o 0,5 dBA oproti běžným žacím nožům. Tento žací nůž v kombinaci se speciálně tvarovanou žací komorou a tichým motorem znamená hlučnost sekačky o 30% nižší, než stanovují evropské normy.

Optiflow – řízení toku vzduchu pod sekačkou

Podvozek a žací komora sekačky jsou speciálně tvarovány tak, aby se maximálně efektivně zlepšil tok ohromného množství vzduchu v prostoru pod sekačkou a následný průtok vzduchu, pumpovaného rotujícím žacím nožem, opatřeným ventilačními lopatkami, do sběrného koše. Značně se tím zlepšuje sběrný výkon sekačky.

Zboží přidáno do oblíbených
Zboží bylo přidáno do porovnání

Používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu.

Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies.